ULUSAL TRAVMA ve
ACİL CERRAHİ DERNEĞİ

Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Dergisi Ekim sayısı

Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Dergisi, Ekim 2008 sayısı, 08 Eylül itibari ile web sayfamızda TAM METIN olarak yer almaktadır. Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Dergisi 2003 yılından beri tüm makalelerini web sayfasından ücretsiz olarak Tam Metin PDF formatında yayınlamaktadır. 1995-2003 yılları arasındaki döneme ait sayıların tamamı SCAN edilerek web sayfamıza yerleştirilmiştir. Böylelike, bu makalelere de artik ONLINE olarak ulaşmanız mümkündür. Bugüne dek meslektaşlarımızdan yoğun talep almamız nedeniyle bu düzenlemeye gidilmiştir.

Dergimizde yayınlanan ve en çok incelenen makalelerin, webden yüklenme sayıları http://www.travma.org.tr/dergi/jvi.asp?pdir=travma&plng=tur&list=tdown linkinden verilmektedir.

Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneğinin resmi yayın organı olan Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Dergisi TUBITAK Bünyesindeki Turk Tip Dizinine ek olarak, 2001 yılından beri Index Medicus /Pubmed, 2005 yılından beri Excerpta Medica / Embase, 2007 yılından beri SCI-E ve Journal Citation Reports / Science Edition İndekslerinde yer almaktadır. Derginin gönderilen çalışmaları yayına kabul etme oranı % 32 ve impakt faktörü 0.25 dır. Gelen makale şayisinin fazla olması ve bekleme suresinin uzaması ve siz meslektaşlarımızın ısrarlı talepleri nedeniyle 2009 yılı itibari ile dergimiz yılda 6 şayi olarak yayınlanacaktır. Böylelikle, yılda 55-60 makale yerine 120 makale yayınlama sansımız doğacaktır. Çalışmalarınızı dergimize gönderirken bu konuyu dikkate almanızı rica ederiz. Ancak, olgu sunumlarını yine sinirli sayıda kabul etmeye devam edeceğiz. Sizlerden özellikle deneysel ve ozgun klinik çalışmalarınızı bekliyoruz.

Arzu etmeniz halinde Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneğine http://www.travma.org.tr/dergi/Abonelik.asp linkinden üye olabilirsiniz.

Üyelik avantajları:

- TÜBITAK, 2001 yılından beri Index Medicus (Pubmed), 2005 yılından beri Excerpta Medica (EMBASE) ve 2007 yılından beri SCI-E ve Journal Citation Reports / Science Edition İndekslerinde yer alan ve yılda dört kez yayınlanan Ulusal Travma ve Acil Cerrahi dergisi aboneliği

- Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Kongrelerine (http://www.eurotrauma2009.org/registration.aspx )indirimli katilim hakki

- Travma ve Resüsitasyon Kurslarına (TRK) indirimli katilim hakki

Not: Bilimsel aktivitelerdeki indirimlerden sadece aidat ödemelerini EKSIKSIZ yapan üyelerimizin yararlanabileceğini hatırlatmak isteriz.

© Copyright 2024 Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği. Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim
Şehremini Mah. Köprülümehmetpaşa Sok. Dadaşoğlu Apt. No:23/1 Çapa/ Fatih / İstanbul
Tel: +90 (212) 588 62 46
Faks: +90 (212)531 12 46

LookUs & Online Makale