ULUSAL TRAVMA ve
ACİL CERRAHİ DERNEĞİ

İç Anadolu Bölgesi 10. Travma ve Acil Cerrahi Toplantısı TOBB ETÜ Tıp Fakültesi

Değerli meslektaşımız,
 
UTACD İç Anadolu Bölgesi Travma ve Acil Cerrahi Toplantılarının 10ncusu TOBB ETÜ Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği ev sahipliğinde 01 Aralık 2018 (Cumartesi) günü saat 14.00’de gerçekleştirilecek. 2018 yılının bu son toplantısında sizleri ve genç asistan arkadaşlarımızı aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.
 
Toplantımız her zamanki gibi bir konferans ile başlayacak. Bu ayki konferansımızı ilgiyle karşılayacağınızı düşünüyoruz. Konu: ‘Venöz Tromboemboli (VTE) ve antikoagülan kullananlarda cerrahi planlaması’. Bildiğimiz üzere VTE yatan hastalar için önemli mortalite ve morbidite nedeni. Ve yine günümüzde antikoagülan kullananlarda cerrahinin planlaması bazen çok zor olabiliyor. Genel cerrahi uygulamalarında mutlak bilinmesi gereken önemli bir konu. Cerrahların  güncel literatürü takip ve tatbik etmesi gerekiyor. Bu konudaki gelişmeleri ve güncel klinik yaklaşımları derneğimiz duayenlerinden ve bu konuda dünya çapında etkin hocamız Prof. Dr. Mehmet Kurtoğlu’ndan dinleyecek olmanın heyecanı içindeyiz.  
 
Konferansın hemen ardından da kliniklerimiz Kasım (2018) ayına ait acil ve travma cerrahisi olgularını sunacaklar. Bu bölümde bugüne kadarki aktif yönetimleriyle toplantımızın eğitici, öğretici ve zevkli geçmesini sağlayan tüm moderatörlerimize, sunucu genç meslektaşlarımıza ve katılımcı – yorumcu tüm meslektaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunar, toplantılarımıza katılımlarınızı ve diğer meslektaşlarımızın da katılımları için teşvikleriniz istirham ederiz.
 
Sağlıcakla…
 
Saygılarımızla…
 
UTACD İç Anadolu Bölgesi Travma ve Acil Cerrahi Toplantı Sekreteryası
 
© Copyright 2021 Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği. Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim
Köprülü Mehmet Paşa Sk. Deniz Abdal Mah. Dadaşoğlu Apt. No:25/1 Şehremini-İST
Tel: +90 (212) 588 62 46
Faks: +90 (212)531 12 46

LookUs & Online Makale