ULUSAL TRAVMA ve
ACİL CERRAHİ DERNEĞİ

Ege Bölgesi 4. Travma ve Acil Cerrahi Toplantısı İzmir Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi

Ege Bölgesi’nde travma ve acil cerrahi vakalarının tartışıldığı toplantılardan dördüncüsünü gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz.

Bu toplantıların amacı, bölge içinde vakalar üzerinden interaktif sunumlar eşliğinde, olguları tartışmak, kendi aramızda bilgi ve görgümüzü arttırmaktır.

Cerrahi ekipleri en çok yoran ve en fazla takım çalışması ihtiyacı olan alanlardan biri, acil cerrahi ve travma konularıdır. Cerrahların tecrübelerini paylaşmasının bilgi ve görgülerini arttıracağı, sorunları azaltacağı sonuç olarak daha verimli ve etkin bir çalışma ortamı yaratacağı açıktır. Aynı zamanda hastane öncesi, hastaneler arası, hastane ve sonrasında büyük bir ekip olarak çalışmak durumunda olan bizlerin iletişimini güçlendireceği inancındayız.

 

Her ayın ilk cuma günü farklı bir hastanede yapılacak olan bu toplantıların dördüncüsü 4 Ocak 2019 Cuma günü saat 08.30’da tarihinde Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi’ de gerçekleştirilecektir. Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi, Acil hasta kabulu açısından İzmir ilinde en fazla hasta kabul eden ikinci hastanedir, bir bölge hastanesi olması yanı sıra, Ege Üniversitesi’nin ve İzmir Eğitim Hastanesinin kurulduğu dönemde ilk yerleşkesidir. 400 yataklı bölge hastanesi niteliğindeki Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi, komplike travma ve acil cerrahi vakalarını karşılamakta, yoğun bir şekilde sevk almakta ve hasta sevk etmektedir. Bu sebeple ilk toplantıların içinde yer alması, ekiplerin birbiri ile tanışması ve idari, akademik sorunların tartışılması açısından faydalı olacağı düşünülmüştür.

 

Katılımınız bizleri onurlandıracaktır.

Ege Bölgesi TAC Toplantıları Sekreteryası

Ayrıntılı programa ulaşmak için tıklayınız.

 

 

 

 

© Copyright 2022 Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği. Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim
Şehremini Mah. Köprülümehmetpaşa Sok. Dadaşoğlu Apt. No:23/1 Çapa/ Fatih / İstanbul
Tel: +90 (212) 588 62 46
Faks: +90 (212)531 12 46

LookUs & Online Makale