ULUSAL TRAVMA ve
ACİL CERRAHİ DERNEĞİ

Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği Olağan Seçimli Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği’nin Seçkin Üyeleri,
Kıymetli Meslektaşlarımız,

30 yıla varan saygın bir geçmişe sahip olan derneğimiz, bir olağan genel kurul sürecini daha başarıyla tamamladı.

Bugüne gelinceye değin, ülkemizde ve Avrupa nezdinde icra edilen çok sayıda mezuniyet sonrası eğitim etkinliğinin yanısıra dünya ölçeğinde hizmet veren Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Dergisi’nin periyodik ve aksaksız olarak yayınlanması; derneğimizin başarılarının seçkin lokomotif unsurları olmuştur.

Sivil Toplum Kurullarının zorunlu ekonomik ihtiyaçlarına yönelik sıkıntılar göz önüne alındığında derneğimizin bugünkü prestijini yakalamasında ne denli büyük zorlukların aşıldığını anlamak zor olmayacaktır.

‘Travma ve Acil Cerrahi’ temalı tüm çalışmaların ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu yıllar öncesinden fark ederek bu derneğin kurulması vizyonunu öngören ve nihayetinde kuran tüm meslek büyüklerimize, kuruluşundan bu yana dernek organlarında görev ve sorumluluk alan tüm meslektaşlarımıza, derneğimizin tüzüğündeki amacını gerçekleştirmek üzere bu güne kadar gerçekleştirdiği faaliyetlere ülkemizin her yerinden katkı sağlayan bütün meslektaşlarımıza; çalışanlara; destekleyenlere; kamu, özel sektör, üniversite, STK’ların temsilcilerine ve kişisel katkı sağlayan tüm dostlarımıza; birlikte etkinlik gerçekleştirdiğimiz endüstri temsilcilerine; yöneticilere ve öğrencilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Sivil toplum kuruluşlarında seçimli olağan genel kurullar; görevin bir bayrak gibi bir diğer meslektaş grubuna devredildiği zeminlerdir. İki yıllık görev sürecini başarıyla tamamlayan 2021-2023 Yönetim Kurulu’na teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sorumlu olduğumuz dönemde kendilerinin deneyimlerinden fazlasıyla faydalanacağız.

2023-2026 Dönemi Yönetim Kurulu olarak;

  • Dernek tüzüğümüzde yer alan amacımıza yönelik faaliyetlerimizin eksiksiz gerçekleştirilmesine;
  • Derneğimizin bugüne ulaştırdığı başarılarının artarak devam ettirilmesine;
  • Ülkemizin travma ve acil cerrahi temalı konularda hem akademik hem kamuoyu farkındalığı açısından bilgilendirilmesine olanca gücümüzle çaba sarf edeceğiz.

En büyük gücümüz ve motivasyonumuz siz değerli üyelerimizin ve meslektaşlarımızın bize güveni ve yakın desteği olacaktır. Güzel temennileriniz için derneğimizin yetkili tüm organları adına teşekkürlerimizi sunarız.

Genel kurulumuza katılabilme şansı yakalayan, dernekte ve meslekte kıdemli ve kıdemsiz tüm üyelerimizin; derneğimize olan güçlü aidiyetini doğrudan hissetmek, dernek amacına olan yüksek sadakatlerini görmek ve özellikle genel kurulumuza katılan çok sayıdaki genç üyemizin enerjik varlıklarına şahit olmak; derneğimizin ve üstlendiği misyonun geleceği açısından hepimizi ümitlendirdi, bizleri fazlasıyla mutlu etti ve derneğimizin geleceğine dair inancımızı daha da pekiştirdi.

Ülkemizin bu derneğe ihtiyacı var.
Bunu biliyoruz.

Derneğimizin de size ve yetiştirdiğiniz genç meslektaşlarımızın enerjisine ihtiyacı var.
Amaçlarımızı ancak hep birlikte gerçekleştirebiliriz.

Saygılarımızla…

Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği
Yönetim Kurulu (2023-2026)
10 Haziran 2023

© Copyright 2024 Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği. Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim
Şehremini Mah. Köprülümehmetpaşa Sok. Dadaşoğlu Apt. No:23/1 Çapa/ Fatih / İstanbul
Tel: +90 (212) 588 62 46
Faks: +90 (212)531 12 46

LookUs & Online Makale