ULUSAL TRAVMA ve
ACİL CERRAHİ DERNEĞİ

Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği 6. Bölgesel Sempozyumu Etkinlik Sonuç Raporu

Değerli Üyelerimiz,

‘Deprem Sonrası Travmalı Olgulara Cerrahi Yaklaşımda Deneyim ve Öneriler’ Konulu Bölgesel Sempozyum Gaziantep’te Düzenlendi.

Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği 6. Bölgesel Sempozyumu 02 Mart 2024 tarihinde Gaziantep'te, SANKO Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi ve Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde ve SANKO Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Gazi ünvanlı kadim kentimiz Gaziantep’te düzenlediğimiz bu etkinliğimize katılım gösteren kişi, kurum ve kuruluşlar nezdinde kayıtlı 100’ü aşkın meslektaşımızı; heyecanları, samimiyetleri, içtenlikleri ve gerçekçilikleri nedeniyle yürekten kutluyoruz. Verdikleri mesajlar hepimizi derinden etkiledi. Sempozyumumuz sayelerinde beklentilerimizi fazlasıyla karşıladı. Her birine müteşekkiriz.

Üzerinden henüz 13 ay kadar kısa bir süre geçmesine rağmen toplumun çoğu dinamiği tarafından unutulmaya yüz tutan on binlerce acının; bölgede yaşanan depremler sonrası önemli görevler üstlenmiş hekimler tarafından hala olanca sıcaklığı ile anımsandığına, asla unutulmadığına buruk bir gururla şahit olduk...

‘Her şeye rağmen ayakta kalmalıydık!’ diye açtı sempozyumu tıp fakültesi öğrencisi sevgili Deniz kardeşimiz... ‘Acının yanında birbirimize sarılmanın ne olduğunu anladık... Arkadaşlık ve dostluğu yaşadık!...’ diye ekledi.

Ve sıralı tüm konuşmacı meslektaşlarımız, acının değişik boyutlarını aktardılar bizlere.

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Güner Dağlı hocamıza; böylesi büyük bir ihtiyaç gerçeğine yönelik sempozyum organizasyonuna dair verdikleri kişisel ve kurumsal onam ve onay, gösterdikleri büyük mentorluk, deprem sonrası sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesine yönelik çalışmalara dair büyük katkı ve ekibiyle birlikte gösterdikleri güler yüzlü ve konuksever yaklaşımları nedeniyle şükranlarımızı sunuyoruz.

Sempozyumumuzun 'Etkinlik Sonuç Raporu'nu sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. 
Bilimsel raporumuz da kısa süre içinde camiamızla paylaşılacaktır.

Saygılarımızla...

Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği
Yönetim Kurulu
www.travma.org.tr

Sempozyumumuzun 'Etkinlik Sonuç Raporuna ve Fotoğraflara' ulaşmak için lütfen tıklayınız.

© Copyright 2024 Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği. Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim
Şehremini Mah. Köprülümehmetpaşa Sok. Dadaşoğlu Apt. No:23/1 Çapa/ Fatih / İstanbul
Tel: +90 (212) 588 62 46
Faks: +90 (212)531 12 46

LookUs & Online Makale